Kategorie: Wszystkie | O NAS | PROJEKTY | WYSTAWY
RSS
środa, 24 sierpnia 2011
60 days na Tendence Talents - Messe Frankfurt

Miło nam poinformować, że zakwalifikowaliśmy się na Targi - Messe Frankfurt am Main.W dniach 26.08 - 30.08 będzie można zobaczyć nas i naszą wystawę w dziale 'Tendence Talents'. Relacja fotograficzno - opisowa już niedługo na blogu.

Zapraszamy do odwiedzin!
www.messefrankfurt.com

poniedziałek, 07 czerwca 2010
60 days na Targach Poznańskich - Arena Design
W dniach 27-30 miały miejsce poznańskie targi Arena Design, w których mieliśmy okazję brać udział. Była to dla nas pierwsza okazja do publicznego zaprezentowania wszystkich projektów 60DAYS. Po zakończeniu Arena Design projekty zostaną przewiezione na wystawę końcoworoczną na wydziale Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Zapraszamy!

66

Nasze projekty na stoisku, tuż obok sławnych stołków pana Zięty - wyglądających jak plażowe zabawki, w rzeczywistości produkowanych z "napompowanej" blachy.

33

kjkj

35

34

jjj

targowa arena - tuż po Arenie

środa, 19 maja 2010
60BAG

60 BAG to przyjazne środowisku, biodegradowalne torby wielorazowe, produkowane z naturalnej włókniny lnianej, innowacyjnego materiału opracowanego laboratoryjnie w Polsce. Dzieki stu procentowej zawartosci włokien celulozowych, jako jedyne tego typu produkty na rynku, są w pełni ekologiczne i nie potrzebują drogiego procesu recyklingu. Torby 60BAG po spełnieniu swojej funkcji biodegradują się w około 60 dni.

projekt: Katarzyna Okinczyc, Remigiusz Truchanowicz
foto: Remigiusz Truchanowicz

 

1188

GRONO

GRONO to torba do transportu wina mieszcząca trzy lub pięć butelek. Pozwala bezpiecznie przenosić butelki ze sklepu do domu.Ciężar rozmieszczony jest równomiernie, co wynika z symetrii układu kieszeni. Można łatwo wkładać i wyjmować butelki, a wewnętrzne blokady uniemożliwiają przypadkowe wysunięcie się zawartości w trakcie przenoszenia.GRONO daje się składować na płasko, dzięki czemu jest łatwe w przechowywaniu.

projekt: Kasia Zawadka
foto: Przemek Szuba


dd

LENIUSZKI

LENIUSZKI to zabawki-maskotki, przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym od trzeciego do szóstego roku życia, zaprojektowane zostały jako doraźna pomoc w trudnych, stresujących dla nich sytuacjach. Ich rolą jest odwrócenie uwagi i uspokojenie dziecka dzięki formie oraz zastosowaniu aromaterapii. Włóknina lniana farbowana jest barwnikami naturalnymi, w zależności od zabawki: zieloną herbatą, kurkumą z rumiankiem lub łuskami cebuli. LENIUSZKI wypełnione są ziarnami fasoli, soi lub kukurydzy i ścinkami włókniny, resztkami pozostałymi po wykroju. Ścinki nasączone są olejkami eterycznymi o zapachu wanilii, pomarańczy i eukaliptusa. Po czasie, gdy maskotka ulegnie zużyciu, dziecko może włożyć ją do doniczki, zasypać ziemią, podlać, a z ziaren wyrośnie roślina — nowe życie. W ten sposób LENIUSZEK może zamienić negatywny bodziec zużycia zabawki na pozytywny

projekt: Natasza Sałańska
foto: Przemek Szuba

jjjoj

SAMOSIEWKA

SAMOSIEWKA to opakowanie na pojedyncze nasiono z pełnym zestawem niezbędnym do wyhodowania rośliny w domowych warunkach: liofilizowaną (suchą) ziemią z odżywką. Wielkość opakowania zależy od głębokości, na jakiej muszą znaleźć się nasiona. Na opakowaniu zawarta jest prosta informacja o niezbędnej ilości wody i wymaganego nasłonecznienia oraz kod kolorystyczny: zielony nadruk dla nasion roślin jadalnych, czarny dla nasion roślin ozdobnych. Aby wyrosła roślina, SAMOSIEWKĘ wystarczy włożyć do doniczki i podlać. Na skutek działania wilgoci i kontaktu z ziemią opakowanie ulega biodegradacji. SAMOSIEWKA może być rodzajem upominku (np. z nasionem typowej polskiej rośliny).


projekt: Ewa Sendecka
foto: Przemek Szuba
36

WKŁADEK

WKŁADEK to rozwiązanie ułatwiające przesadzanie roślin w domu. Składa się z drenażu i wkładu wypełnionego odpowiednią mieszanką ziemi (np. uniwersalną, do kaktusów, do paproci). Każdy wkład opatrzony jest instrukcją ułatwiającą prawidłowe przesadzanie roślin. Używając WKŁADKA wykorzystujemy tylko tyle drenażu i ziemi, ile potrzebne jest do przesadzenia jednej rośliny, a cały proces przebiega czysto i sprawnie. Zaprojektowano pięć rozmiarów WKŁADKA do najczęściej występujących wielkości doniczek.

projekt: Dawid Żebrowski
foto: Przemek Szuba
7
UHA

Przedmioty często nie nadążają za szybko rosnącymi dziećmi. UHA to taboret pomyślany jako tymczasowy, przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym. Po swoim krótkim życiu może być wyrzucony bez negatywnych konsekwencji dla środowiska. Krzesełko pełni także funkcję schowka. Jest również zabawką samą w sobie. Forma kojarzy się ze zwierzątkiem, co zachęca do zabawy. UHA jest składane na płasko, co ułatwia transport oraz pozwala, na zaoszczędzenie miejsca w razie potrzeby przechowywania.

projekt: Łukasz Natkaniec
foto: Przemek Szuba

6

Burza Mózgów

Sesja generowania pomysłów na nowe produkty

60DAYS + zaproszeni goście

12345

sobota, 15 maja 2010
TO MY

60DAYS to projekt powstający we współpracy z firmą 60BAG - producentem toreb ekologicznych. Torba powstała jako produkt do przenoszenia materiałów prasowych. W przeciwieństwie do innych toreb, rozkłada się w ok 60 dni w warunkach kompostowych, licząc od dnia wyrzucenia. 
Projekt
60DAYS powstaje na Wydziale Form Przemysłowych na katedrze Ergonomii.

Z zaciekawieniem podjęliśmy się tematu wykorzystania materiału z torby 60BAG w innych produktach, widząc w nim duży, nieodkryty jeszcze potencjał.